sobota, 24 grudnia 2011

Święta

Chciałam życzyć Wam wszystkim szczęśliwych i pogodnych świąt spędzonych w gronie rodziny i najbliższych ; ) Bogatego gwiazdora i szampańskiej zabawy sylwestrowej ; ) A w nowym roku samych sukcesów i jak najmniej problemów ! ; )
Wszystkiego najlepszego! ;D

poniedziałek, 19 grudnia 2011

Poprawa z biologii

Kto jest chętny pisać poprawę z biologii (mutacje i choroby) - poniedziałek 2.01.2012

Pieniądze

Przypominam o kasie za autobus z wyjazdu 13 zł + 3 zł oraz 2 zł na ksero i jeszcze 2 zł.

CHEMIA

Uwaga, uwaga!
Kolejna lekcja chemii jest dnia 13 stycznia przyszłego roku (jak to fajnie brzmi :D). Ci, którzy chcą z panią porozmawiać na temat ocen czy innych ważnych rzeczy zapraszamy na 8 lekcje (od 14:20) do pani Muchowskiej, dnia 20 grudnia :)

czwartek, 15 grudnia 2011

od Marty dla AP

 Na prośbę Marty dostarczam jakiś plik dla grupy AP. Można go sobie pobrać TUTAJ.

środa, 7 grudnia 2011

FILM 12.12

Względem filmu w poniedziałek, ok. godziny 12:00 mamy:
12:15 - 80 milionów (polski)
11:45 - Artur ratuje gwiazdkę
12:50 - Szpieg (z napisami) - problem z czasem, film mamy mieć na 12, a lodowisko kończymy o 10:30, więc nie wiem czy pani się zgodzi na czekanie pewnej grupy tyle czasu
12:30 - Wyścig z czasem (z napisami)

Z tych filmów mamy wybrać. Ja jestem za: 80 milionów i Wyścig z czasem. Czas mają blisko siebie, a opisy też nawet nawet.

poniedziałek, 5 grudnia 2011

Coraz bliżej święta...

Czyli co Nas jeszcze czeka do upragnionego wolnego... :)

6.12 - Sprawdzian z historii (powtórka)
7,8 i 9.12 - próbne testy, a po nich do domu ; )
12.12 - wycieczka do Bydgoszczy? ;)
14.12 - sprawdzian z WOSu: tematy Rola konstytucji w państwie (3), Kościół a państwa (5), Zasady ustroju Polski (7), Trójpodział władzy w Polsce (9), Prawo i jego zasady (11 i 12), zasady (12), pod rządami prawa (13), prawa w naszej konstytucji (14), podział partii (16), korupcja
14.12 - praca klasowa matematyka - funkcje
16.12 - kartkówka z fizyki (2 ostatnie lekcje)
16.12 - kartkówka z biologii - ewolucja
19.12 - sprawdzian niemiecki
20.12 - sprawdzian geografia
21.12 - wigilia klasowa ;)

sobota, 26 listopada 2011

Sprawdziany 28.11-02.12

No więc ten tydzień tak wspaniały nie będzie jak poprzedni, ale spokojno... Co Nas nie zabije to Nas wzmocni :D
28.11 - odpowiedź z NK. Dwa wybrane przez Nas zawody i opisane. Na 8 lekcji poprawa z Konjuktivu.
UWAGA! BRAK ODPOWIEDZI Z NIEMCA W PONIEDZIAŁEK! 4 osoby odpowiadają z Traumberuf, a odpowiedź mamy przełożoną na środę (jakie to będą osoby - nie wiadomo!)
- powtórka z historii: okres dzielnicowy, jaki był pod względem ekonomicznym, sąsiedzi . . . (nie wiem, nie mogę się doczytać), zjednoczenie Polski za Władysława Łokietka, Kazimierz Wielki
- Balladyna oraz sprawdzenie wiadomości z lektury ; )

29.11 - możliwa kartkówka z dwóch ostatnich lekcji z angielskiego początkującego
30.11 - Odpowiedź z niemca, przełożona z poniedziałku ;)
1.12 - sprawdzian z angielskiego
- na 8 lekcji kółko z fizyki
2.12 - szok! Jeszcze nic! Ale i tak pyta z fizyki, więc się nie cieszmy ;)

A na pocieszenie dodam, że za 2 tygodnie będzie większy luz, bo czekają nas próbne testy gimnazjalne ;)

środa, 23 listopada 2011

Na co do kina? [DYSKUSJA]

Pod koniec lekcji zostałam przydzielona do tej jakże szlachetnej funkcji - zapoznania się z repertuarem kina i przygotowania propozycji.
Czyli tak: na co chcielibyście jechać? Trochę wcześnie, wiem, ale już są w repertuarze filmy, które lecą, a te, które jeszcze będą, są w zakładce z zapowiedziami na stronie Multikina (o, tutaj). Pani Okonek powiedziała, że możemy iść na dwa filmy, więc nie powinno być zbędnych kłótni. ;)


Swoją drogą nieśmiało proszę o zmianę czcionki w nagłówkach na bardziej przejrzystą.

piątek, 18 listopada 2011

Tydzień 21 - 24 listopada

21 listopada - Nic? :)
22 listopada - po raz kolejny nic?
23 listopada - jeszcze raz nic! :D
24 listopada - koniec tego dobrego AP sprawdzian z anglika (czas przeszły)
25 listopada - kartkówka biologia: choroby genetyczne, mutacje
- pyta z fizyki

---------------------------------
Poza tym są oceny z kartkówki z fizyki w dzienniku :)
2 zł na ksero - przypominam
Grupa AK ćwiczenia z biologii na piątek
Ci, co piszą z niemieckiego kuratoryjny są zwolnieni z poniedziałkowego kółka z polskiego
wyjazd do kina i na lodowisko został ustalony na 12 grudnia

wtorek, 8 listopada 2011

14-18 sprawdziany itp.

Trochę szybko, ale... Mam cichą nadzieję, że nic więcej nam nie dojdzie ; ) A jak dojdzie to albo dopiszę albo piszcie w komentarzach.

14 (poniedziałek) - kartkówka z historii, tematy: Społeczeństwo i powstanie krakowskie. Pani na początku lekcji robiła Nam krótką powtórkę i tak w połowie stwierdziła, że te pytania będą na kartkówce, więc prezentuję, o co pytała:
- Dlaczego "wielka emigracja
- Ugrupowania emigracji i ich założyciele (przywódcy)
- represje zaborów (na lekcji pani się pytała czy 5 wymienimy, więc liczba może być duża)

15 (wtorek) - AP sprawdzian (z NP nie wiem jak to jest, jakieś głosy o spr. też były)

16 (środa) - słówka niemiecki NK (dla zainteresowanych konkurs kuratoryjny z historii)

18 (piątek) - przynosimy uzupełnione ćwiczenia z biologii

I to na razie wszystko na ten tydzień, miejmy nadzieję, że w takiej ilości się skończy ; )

2 zł na papier na ksero

Mamy przynieść 2 zło na papier ;) Do Michaliny!

niedziela, 6 listopada 2011

czwartek, 27 października 2011

Halloween!

Zadania, które będą robione w Halloween:

1. Wyławianie jabłek z miski

- jabłka - Paweł
- miska - Dominika K.

2. Zjadanie ciastek z linki

- stojak do map - szkoła? ;)
- ciacha - Agata T.

3. zajadanie dżdżownic

- dżdżownice - Roma
- Sok - Marta

4. Wyjmowanie nagród

- kisiel - Wiola i Gosia
- foliowe worki - Paweł
- wiadro - Kamil

5. Jedzenie czegoś... :D

- czekoladowy budyń - Cinek
- posypka - Costa

6. Wyciskany krem

- krem tortowy - Szymon?

7. Rzygi - Kamil

- garnek - Marta

--------------------------------------------------
A tak poza tym, kto ma ochotę to poprowadzić? Bo jakiś prowadzący musi być.
Ktoś musi przygotowywać przed stoiska do zadań, kto chętny do jakiego?
Sprzedawcy (oblegana funkcja) robimy tak, że kto coś upiekł sprzedaje czy może wolni ludzie?
I to o czym zapomniałam, a trzeba ustalić piszcie w komentarzach ;)

sprawdziany 2-4.11

Od czego zaczynamy listopad?
2.1o - powtórka z niemieckiego (NK)
3.10 - Halloween! *
4.10 - Praca klasowa chemia
Sprawdzian z niemieckiego tryb przypuszczający

*Kto, co robi w Halloween w następnym poście

środa, 26 października 2011

Sprawdzian z biologii

Czy Pani Pawelska podawała pytania na sprawdzian na kółku? Jeśli tak, to ma je ktoś? ;D
Byłabym wdzięczna za wrzucenie ich tutaj : )

poniedziałek, 24 października 2011

Konkurs kuratoryjny angielski

Jeśli ktoś dostał od p. Lipińskiego karteczkę z chyba ośmioma malutkimi stronami na konkurs z anglika, to nie ma tego robić, bo pan się pomylił i rozda dobre dopiero w środę. Pewnie i tak za dużo osób nie zaczęło nawet tego robić, więc szkody ni ma ; )

Arkusze testów gimnazjalnych Mat-Przyr.

Witajcie, Towarzysze!
Pani Pawelska użyczyła nam testy gimnazjalne z przed lat, byśmy mogli sobie powtórzyć. Paczkę z plikami PDF pobierzecie TUTAJ.

Mam nadzieję, że się przydadzą. Bez odbioru.

piątek, 21 października 2011

Kino!

Kochani moi, co robimy z kinem?
Na co mamy ochotę jechać? 1920 bitwa warszawska czy może na coś innego mamy ochotę?
Kiedy miałby odbyć się wyjazd? Jak po południu to w jaki dzień, a w dzień szkolny to też jaki?
Kombinujmy, kombinujmy!
Moi skromny zdaniem Bitwa Warszawska może być i nawet jestem za, ale jeśli będzie coś innego fajnego, to nie będę się przy tym upierać ;)
A w jaki dzień... z czwartkowym popołudniem będzie ciężko, bo pamiętajmy, że to i tak Nas od spr. czy prac klasowych nie uchroni jedynie od pytania, a pyta Nas tylko z fizyki. Inni nauczyciele będą mówić, że mięliśmy tydzień czasu na naukę i że mamy przed sobą test i nie możemy tak robić itd. itd. znacie to. Więc czy czwartek popołudniu to nie wiem czy to taki świetny pomysł. Najwyżej, że wybierzemy piątek bez żadnych zapowiedzianych sprawdzianów, to wtedy kropki się przydadzą ; )
A w dni szkolne? Piątek odpada - nie zgodzą się. Jak dla mnie może być środa albo wtorek lub poniedziałek. Te 3 dni do wyboru : )
Piszcie, co sami o tym sądzicie

Tydzień 24-28 października

Żeby uniknąć pytań, co, jak i gdzie na przyszły tydzień powiem wszystko, co wiem. Zaczynamy od poniedziałku...
  • 24 (poniedziałek) - kartkówka z historii z wagą 3 - powstanie listopadowe oraz noc listopadowa
  • 24 (poniedziałek) - poprawa z polskiego, przypominam grupie mającej zajęcia, że mamy zadanie domowe ;D
  • 25 (wtorek) - sprawdzian z angielskiego AP (zwróćcie uwagę na ćwiczenia : D)
  • 25 (wtorek) - poprawa z matematyki na 8 lekcji albo na 7 w środę
  • 26 (środa) - uwielbiony Passiv grupy NK na dyżurze u pani Drożdż, czyli to, na co czekamy przez cały tydzień ;D
  • 26 (środa) - pokazujemy, co już zrobiliśmy na projekt z WOSu
  • 28 (piątek) - sprawdzian z biologii (pytania dostaje kółko biologiczne w poniedziałek, o ile dobrze zrozumiałam)
  • 28 (piątek) - pani z fizyki pyta z 2 ostatnich lekcji, czyli: soczewki i załamanie światła
  • 28 (piątek) - żeby Nam mało nie było jednej grupie pani od chemii mówiła, że mamy się nauczyć na kartkówkę, drugiej grupie, że mają się nauczyć. Co to oznacza nie wiadomo, ale warto coś kojarzyć. I przypominam o zadaniach domowych w zeszycie!
Hm... I uwierzycie, że po tym tygodniu mamy dłuuugi weekend? :D

czwartek, 20 października 2011

Przypomnienie

Ku uciesze grupy niemieckiej i nie za bardzo naszej-angielskiej, jak się zdążyłam zorientować, przypominam, że jutro NK nie ma niemca, a AK nie ma anglika, co daje nam razem wspólna historie z naszą kochana panią wychowawczynią. Cieszmy się i radujmy, albowiem nie codziennie dostajemy taki dar od losu! ; )

wtorek, 18 października 2011

środa, 12 października 2011

co czeka Nas w przyszłym tygodniu?

A co będzie słychać w naszej szkole po długim weekendzie?

17.10 - odpowiedź z j. niemieckiego grupa NK
- kartki z historii

18.10 - spr. z geografii 5 tematów
- na godz. wychowawczej kiszenie kapusty ;)

19.10 - kartkówka z WOSu (prawa mniejszości, wymienić mniejszości narodowe i etniczne, pojęcia
z zad. domowego, patriota oraz patriotyzm)
- kartkówka z niemieckiego NK
21. 10 - pani od chemii mówiła, że może pytać lub będzie kartkówka, ale tutaj to nic nie wiadomo

A co jeszcze będzie? Poczekajmy do przyszłego tygodnia i coś pewnie jeszcze wpadnie ;)

poniedziałek, 10 października 2011

Zmiana Wyglądu

Mam nadzieję, że zmiana wyglądu bloga nie razi już w oczy i nie powoduje wielogodzinnych bóli głowy. Jeśli są jakieś zażalenia i wnioski proszę się zgłaszać, a ziewnę z nudy postaram się coś zrobić. ; )

piątek, 7 października 2011

Poprawy ; )

Dla wszystkich zainteresowanych:


- poprawa z chemii będzie we wtorek (11.10) na ósmej lekcji
- poprawa z pracy klasowej nr 2 z matematyki będzie w środę (12.10) na 7 lekcji

sprawdzian z historii 11.10

Kto chętny na romans z historią? :D
Już widzę las rąk...
I bardzo dobrze, ponieważ dnia 11.10 mamy sprawdzian z historii.
Z jakimi tematami się zaprzyjaźniamy?
- kongres wiedeński
- społeczeństwo i ziemie polskie

Kto się orientuje, co jeszcze miało być?

wtorek, 4 października 2011

Pizza : D

Nasze wspaniałe zadanie z angielskiego ;D
Smaczne i przydatne oraz na temat!
No więc dla przypomnienia grupy AP, pizzę robimy na 13 października (czwartek) wraz z przepisem w języku angielskim.
Miłego pieczenia!

Powtórka z historii :)

Na 10.10 mamy zapowiedzianą powtórkę z historii.
Co mamy ogarnąć?
- pierwsi Piastowie;
- państwo Mieszka I;
- państwo Bolesława Chrobrego;
- kryzys i odbudowa państwa Polskiego za Kazimierza Odnowiciela;
- Polska Bolesława Krzywoustego i Szczodrego;
- rządy Władysława Hermana;
- testament Krzywoustego.

sobota, 24 września 2011

legitymacje!

Pamiętajcie o legitymacjach na poniedziałek (26.10)!

NK strona bierna 5.10.2011

Aby Nam atrakcji nie brakowało to 5 października czeka Nas sprawdzian z niemieckiego ze strony biernej : )
Praca klasowa z wagą 5 i można nawet dostać 6!
Miłej nauki!

piątek, 23 września 2011

Praca klasowa z matematyki

Informuję, że w poniedziałek po wycieczce (03.10.) czeka nas praca klasowa z matematyki z tego wszystkiego co było od początku roku, czyli potęgi, pierwiastki i takie tam. Nie chcę pisać, że jest z pierwszego działu, bo widzę, że są tam też układy równań, których na przykład nie przerabialiśmy.
Dlatego pewnie będą to głównie pierwiastki i potęgi.

Sprawdzian z j. angielskiego AK

Praca klasowa z języka angielskiego (AK) odbędzie się 5 października, to jest w środę. Praca będzie z całego rozdziału 6.

Miłego "uczenia" się ; )

czwartek, 22 września 2011

Żeby Nam się nie nudziło...

Kochani moi!
W weekend zapowiada Nam się interesująco, ponieważ po nim, co mamy?
Tak! Sprawdzian z niemieckiego!
26 września - pierwszy sprawdzian z niemieckiego
Tematy na sprawdzian:
1. opowiedz o Twoim ulubionym programie telewizyjnym

2. Jakiego programu nie poleciłbyś koleżance/koledze
3. Typy programów telewizyjnych
4. Ulubione programy telewizyjne w Twojej rodzinie
5. Na czym polega Realityshow + pro i contra (3 przykłady)

6. Obrazek i do niego pytania

Więc miłej nauki w weekend ; *