czwartek, 27 października 2011

Halloween!

Zadania, które będą robione w Halloween:

1. Wyławianie jabłek z miski

- jabłka - Paweł
- miska - Dominika K.

2. Zjadanie ciastek z linki

- stojak do map - szkoła? ;)
- ciacha - Agata T.

3. zajadanie dżdżownic

- dżdżownice - Roma
- Sok - Marta

4. Wyjmowanie nagród

- kisiel - Wiola i Gosia
- foliowe worki - Paweł
- wiadro - Kamil

5. Jedzenie czegoś... :D

- czekoladowy budyń - Cinek
- posypka - Costa

6. Wyciskany krem

- krem tortowy - Szymon?

7. Rzygi - Kamil

- garnek - Marta

--------------------------------------------------
A tak poza tym, kto ma ochotę to poprowadzić? Bo jakiś prowadzący musi być.
Ktoś musi przygotowywać przed stoiska do zadań, kto chętny do jakiego?
Sprzedawcy (oblegana funkcja) robimy tak, że kto coś upiekł sprzedaje czy może wolni ludzie?
I to o czym zapomniałam, a trzeba ustalić piszcie w komentarzach ;)

sprawdziany 2-4.11

Od czego zaczynamy listopad?
2.1o - powtórka z niemieckiego (NK)
3.10 - Halloween! *
4.10 - Praca klasowa chemia
Sprawdzian z niemieckiego tryb przypuszczający

*Kto, co robi w Halloween w następnym poście

środa, 26 października 2011

Sprawdzian z biologii

Czy Pani Pawelska podawała pytania na sprawdzian na kółku? Jeśli tak, to ma je ktoś? ;D
Byłabym wdzięczna za wrzucenie ich tutaj : )

poniedziałek, 24 października 2011

Konkurs kuratoryjny angielski

Jeśli ktoś dostał od p. Lipińskiego karteczkę z chyba ośmioma malutkimi stronami na konkurs z anglika, to nie ma tego robić, bo pan się pomylił i rozda dobre dopiero w środę. Pewnie i tak za dużo osób nie zaczęło nawet tego robić, więc szkody ni ma ; )

Arkusze testów gimnazjalnych Mat-Przyr.

Witajcie, Towarzysze!
Pani Pawelska użyczyła nam testy gimnazjalne z przed lat, byśmy mogli sobie powtórzyć. Paczkę z plikami PDF pobierzecie TUTAJ.

Mam nadzieję, że się przydadzą. Bez odbioru.

piątek, 21 października 2011

Kino!

Kochani moi, co robimy z kinem?
Na co mamy ochotę jechać? 1920 bitwa warszawska czy może na coś innego mamy ochotę?
Kiedy miałby odbyć się wyjazd? Jak po południu to w jaki dzień, a w dzień szkolny to też jaki?
Kombinujmy, kombinujmy!
Moi skromny zdaniem Bitwa Warszawska może być i nawet jestem za, ale jeśli będzie coś innego fajnego, to nie będę się przy tym upierać ;)
A w jaki dzień... z czwartkowym popołudniem będzie ciężko, bo pamiętajmy, że to i tak Nas od spr. czy prac klasowych nie uchroni jedynie od pytania, a pyta Nas tylko z fizyki. Inni nauczyciele będą mówić, że mięliśmy tydzień czasu na naukę i że mamy przed sobą test i nie możemy tak robić itd. itd. znacie to. Więc czy czwartek popołudniu to nie wiem czy to taki świetny pomysł. Najwyżej, że wybierzemy piątek bez żadnych zapowiedzianych sprawdzianów, to wtedy kropki się przydadzą ; )
A w dni szkolne? Piątek odpada - nie zgodzą się. Jak dla mnie może być środa albo wtorek lub poniedziałek. Te 3 dni do wyboru : )
Piszcie, co sami o tym sądzicie

Tydzień 24-28 października

Żeby uniknąć pytań, co, jak i gdzie na przyszły tydzień powiem wszystko, co wiem. Zaczynamy od poniedziałku...
  • 24 (poniedziałek) - kartkówka z historii z wagą 3 - powstanie listopadowe oraz noc listopadowa
  • 24 (poniedziałek) - poprawa z polskiego, przypominam grupie mającej zajęcia, że mamy zadanie domowe ;D
  • 25 (wtorek) - sprawdzian z angielskiego AP (zwróćcie uwagę na ćwiczenia : D)
  • 25 (wtorek) - poprawa z matematyki na 8 lekcji albo na 7 w środę
  • 26 (środa) - uwielbiony Passiv grupy NK na dyżurze u pani Drożdż, czyli to, na co czekamy przez cały tydzień ;D
  • 26 (środa) - pokazujemy, co już zrobiliśmy na projekt z WOSu
  • 28 (piątek) - sprawdzian z biologii (pytania dostaje kółko biologiczne w poniedziałek, o ile dobrze zrozumiałam)
  • 28 (piątek) - pani z fizyki pyta z 2 ostatnich lekcji, czyli: soczewki i załamanie światła
  • 28 (piątek) - żeby Nam mało nie było jednej grupie pani od chemii mówiła, że mamy się nauczyć na kartkówkę, drugiej grupie, że mają się nauczyć. Co to oznacza nie wiadomo, ale warto coś kojarzyć. I przypominam o zadaniach domowych w zeszycie!
Hm... I uwierzycie, że po tym tygodniu mamy dłuuugi weekend? :D

czwartek, 20 października 2011

Przypomnienie

Ku uciesze grupy niemieckiej i nie za bardzo naszej-angielskiej, jak się zdążyłam zorientować, przypominam, że jutro NK nie ma niemca, a AK nie ma anglika, co daje nam razem wspólna historie z naszą kochana panią wychowawczynią. Cieszmy się i radujmy, albowiem nie codziennie dostajemy taki dar od losu! ; )

wtorek, 18 października 2011

środa, 12 października 2011

co czeka Nas w przyszłym tygodniu?

A co będzie słychać w naszej szkole po długim weekendzie?

17.10 - odpowiedź z j. niemieckiego grupa NK
- kartki z historii

18.10 - spr. z geografii 5 tematów
- na godz. wychowawczej kiszenie kapusty ;)

19.10 - kartkówka z WOSu (prawa mniejszości, wymienić mniejszości narodowe i etniczne, pojęcia
z zad. domowego, patriota oraz patriotyzm)
- kartkówka z niemieckiego NK
21. 10 - pani od chemii mówiła, że może pytać lub będzie kartkówka, ale tutaj to nic nie wiadomo

A co jeszcze będzie? Poczekajmy do przyszłego tygodnia i coś pewnie jeszcze wpadnie ;)

poniedziałek, 10 października 2011

Zmiana Wyglądu

Mam nadzieję, że zmiana wyglądu bloga nie razi już w oczy i nie powoduje wielogodzinnych bóli głowy. Jeśli są jakieś zażalenia i wnioski proszę się zgłaszać, a ziewnę z nudy postaram się coś zrobić. ; )

piątek, 7 października 2011

Poprawy ; )

Dla wszystkich zainteresowanych:


- poprawa z chemii będzie we wtorek (11.10) na ósmej lekcji
- poprawa z pracy klasowej nr 2 z matematyki będzie w środę (12.10) na 7 lekcji

sprawdzian z historii 11.10

Kto chętny na romans z historią? :D
Już widzę las rąk...
I bardzo dobrze, ponieważ dnia 11.10 mamy sprawdzian z historii.
Z jakimi tematami się zaprzyjaźniamy?
- kongres wiedeński
- społeczeństwo i ziemie polskie

Kto się orientuje, co jeszcze miało być?

wtorek, 4 października 2011

Pizza : D

Nasze wspaniałe zadanie z angielskiego ;D
Smaczne i przydatne oraz na temat!
No więc dla przypomnienia grupy AP, pizzę robimy na 13 października (czwartek) wraz z przepisem w języku angielskim.
Miłego pieczenia!

Powtórka z historii :)

Na 10.10 mamy zapowiedzianą powtórkę z historii.
Co mamy ogarnąć?
- pierwsi Piastowie;
- państwo Mieszka I;
- państwo Bolesława Chrobrego;
- kryzys i odbudowa państwa Polskiego za Kazimierza Odnowiciela;
- Polska Bolesława Krzywoustego i Szczodrego;
- rządy Władysława Hermana;
- testament Krzywoustego.